De Vlaanderenstraat ten tijde van James Ensor (1860-1949) _ Dirk Beirens.

James Ensorhuis Vlaanderenstrat Oostende (vergroot foto) Wikipedia

De Vlaanderenstraat ten tijde van James Ensor (1860-1949).

Tijdens de Belle Époquegroeide de Vlaanderenstraat uit tot een van de belangrijkste toeristische en commerciële slagaders van Oostende. De bruisende straat vormde niet alleen het kloppende hart van de stad, maar inspireerde ook James Ensor, de wereldberoemde kunstenaar die er bijna zijn hele leven woonde en werkte.

Met meer dan honderd unieke foto's, prenten en historische documenten brengt Dirk Beirens de fascinerende geschiedenis van de Vlaanderenstraat opnieuw tot leven. Als gepassioneerd stadsgids en kroniekschrijver van de Koningin der Badsteden schetst hij een boeiend beeld van een straat die mee het gezicht van Oostende bepaalde.

Over de auteur

Dirk Beirens (Oostende, 1955) is historicus, stadsgids en auteur met een grote passie voor de geschiedenis van zijn geboortestad. Na zijn studies Germaanse Filologie aan de KU Leuven was hij jarenlang lesgever en coördinator aan het Vrij Technisch Instituut in Oostende. Sinds 1980 zet hij zich actief in voor het Oostendse erfgoed via de heemkundige kring De Plate en de Oostendse Gidsenkring Lange Nelle, waarvan hij medeoprichter is. Voor zijn blijvende inzet voor de geschiedenis en cultuur van Oostende ontving hij in 2024 de Prijs Cultuurraad Oostende.

Leeftijd

vanaf 55 tot 100 jaar